27 listopada2003


HELLO HELLO ! Chcę zacząć od podziękowania tym wszystkim którzy sprawili że nasza ostatnia tegoroczna trasa koncertowa była pełna spełnionych marzeń, wzruszeń, emocji i najpiękniejszych doświadczeń. Chodzi mi o zdobycie dwóch ważnych nagród, wakacje w Paryżu, granie dla tysięcy z was, krzyczących dziewczyn i możliwość zobaczenia mojego wielkiego durnego łba na wszystkich autobusach w jednym z moich ulubionych miast ;o)


O cóż więcej mógłbym prosić? Myślę że zacznę od momentu kiedy wróciliśmy do domu ze zwariowanej Ameryki Południowej.[...] Akustyczny występ Aarona i mój dla zwycięzców Star Radio (dość dziwne, w większości pijani rodzice) poprzedziły zabawne rozmowy z Ryanem Seacrestem i jego dziewczyną i może sam wypiłem trochę wina. Cała moja rodzina tam była z powodu tego co robiłem potem...śpiewałem hymn narodowy...na meczu hokejowym. W ostatnim dzienniku żartowałem, że martwię się, że zapomnę słowa, a nigdy dokładnie ich nie znałem, jak większość Amerykanów. Ale mogę was zapewnić że po ogromnej ilości ćwiczeń myślałem że w żadnym wypadku ich nie zapomnę, dosłownie miałem słowa przed oczami gdy śpiewałem. W środku hymnu, gdy zaśpiewałem wysoko, przerwałem by złapać oddech. A wszyscy myśleli że zapomniałem słów ! Jak ci ludzie mogli być tak głupi i tak pochopnie mnie osądzać ? Skończyłem śpiewać ledwo słysząc swój głos pośród tych wrzasków. Wiem że wiekszość z was gdzieś to słyszała i cieszy mnie to bo wiecie o czym mówię.


Po tym wszystkim chciałem się stamtąd wynieść najszybciej jak to było możliwe. Mój tata obawiał się o moje bezpieczeństwo i słusznie. Gdy wychodziłem niektórzy krzyczeli takie rzeczy że nawet nie będę ich powtarzał i prawie się pobiłem z jednym facetem. Więc to naprawdę było do d... Jak na ironię parę dni później zupełnie nie w związku ze mną w Los Angeles Times ukazał się artykuł o tym czego piosenkarze nigdy nie powinni robić bo to zawsze nawala...i było tam pełno straszliwych historii; podobało mi się to co powiedział Nat King Cole - "Jeśli masz zrobić jedną rzecz w życiu, upewnij się że nigdy nie zaśpiewasz narodowego hymnu na meczu". Przypuszczam że mecz hokejowy był najgorszym wariantem. [...]


Jak już wiecie, Billy i Nate opuścili zespół krótko potym, ale Aaron i ja opowiemy o tym w oddzielnym liście. Zrobiliśmy Regis z Aaronem, Dino i mną i poszło naprawdę dobrze jak zwykle. Zawsze miło wrócić do Nowego Jorku i zobaczyć mojego pomarańczowego dyniowatego kumpla Regisa :) Zawsze jest gwarancja tego, że w jakimkolwiek dużym TV show w Ameryce w jakim jesteśmy, gospodarz programu zawsze przekręca tytuły piosenek czy tytuł albumu. Co jest ? Ten był najbardziej klasyczny: Kelly mówi, "A teraz The Calling ze swoim nowym singlem 'It could happen to anyone'..uh chodziło mi o 'Could it happen to you'..uh ee...'Could it be any hard...harder'". To z pewnością zasługuje na nagrodę. Później tego dnia poszliśmy do Diesla. [...]


Gdy byliPmy w domu, Aaron i ja, zaczęliPmy pisać coP do naprawdę dużego filmu. Nie będę miał co do tego pewnoPci dopóki nie zobaczę przed sob+/- podpisanej umowy, więc na razie nie powiem wam co to jest, powiedzmy tylko, że byłoby to nasze największe osi+/-gnięcie. Jestem naprawdę dumny z tej piosenki i nie mogę się doczekać, aby j+/- wam zaprezentować. Nasza krótka przerwa minęła szybko, większość tego czasu spędziłem z rodziną i braćmi, byłem na koncercie Paula Mc Cartneya i zajmowałem się mnóstwem innych bzdur, jak choćby odpowiadanie na milion waszych pytań :)


Potem pojechaliPmy do Europy szósty raz w tym roku na jeszcze więcej wywiadów i koncertów, i to była nasza ostatnia trasa w tym roku. [...] Ta podróż zaczęła się wspaniale, w Barcelonie, w Hiszpanii na rozdaniu MTV Europe Music Awards. PojechaliPmy tam czuj+/-c się zaszczyceni, że w ogóle moglimy brać w tym udział i ciesz+/-c się, że dostaliPmy szansę, aby tam być... kiedy wyjechaliPmy wci+/-ż nie mogłem uwierzyć, że to się stało. Wchodz+/-c tam, byłem zaskoczony widz+/-c, jak wielkie było to widowisko. PoszliPmy na próbę dzień przed i ogl+/-daliPmy próbę Eminem`a przez jakiP czas a potem ćwiczyliPmy wręczenie nagrody. To był mój pierwszy raz w Barcelonie i naprawdę zakochałem się w niej. To niesamowicie architektonicznie piękne miasto ze wspaniałymi katedrami i budynkami, które mogłem zobaczyć dzięki temu goPciowi, Gaudi. W dzień przed rozdaniem nagród zostaliPmy zaproszeni na bardzo mał+/- (może z 50 osób) kolację ze wszystkimi gwiazdami i prezenterami z MTV. Mówię wam, prawie zlałem się w gacie... Bon Jovi po mojej lewej, Moby po prawej, Marilyn Manson wygl+/-daj+/-cy naprawdę zabójczo za mn+/-, chmury marichuany unosz+/-ce się z nad stołu Wyclef`a, P Diddy, Coldplay, już to było niesamowite..., ale było jeszcze lepiej. WyobraĽcie sobie, że jeden z waszych największych idoli podchodzi do was, sam się przedstawia, mówi wam, że ma wasz+/- płytę, że naprawdę j+/- uwielbia i nawet cytuje tytuły i słowa waszych piosenek! Bon Jovi był super goPciem i gadaliPmy z nim o wszystkim przez jak+/-P godzinę w czasie gdy moja dziewczyna przepytywała swojego ulubionego artystę, Moby`ego. Kiedy wyszliPmy z imprezy, ja, jako emocjonalny koleP, zacz+/-łem płakać. To było takie niesamowite przeżycie, że wydawało się nierealne. Mogłem iPć do domu jako szczęPliwy facet, ale to był dopiero pocz+/-tek.


Następnego dnia za kulisami Pwietnie się bawiliPmy. Wszystkie te gwiazdy biegaj+/-ce w kółko i krzycz+/-ce na ludzi z różnych powodów, Wyclef na swoim motorze, to było coP. PrzywitaliPmy się z Christin+/- Aguiler+/-, nie widziałem jej od jakiegoP czasu, musiałem poznać Dave`a Grohl`a z Foo Fighters, który póĽniej w wywiadzie powiedział, że chciał "zrobić" moj+/- dziewczynę :( To naprawdę Pmieszny goPć. Te zakręcone idiotki z TATU, z którymi wręczaliPmy nagrodę, doprowadzały Aarona i mnie do szału! Nie rozumiały ani słowa po angielsku, więc mogliPmy mówić do nich różne "brzydkie rzeczy". To była zabawa. Marilyn Manson był naprawdę spoko goPciem. Zupełnie się tego nie spodziewałem. To było Pmieszne bo on mówił jeszcze bardziej sproPne rzeczy do tych dziewczyn z TATU, niż my wczePniej.


A więc zaczeło się. UsiedliPmy na miejscu dla nominowanych z tymi wszystkimi gwiazdami. Kylie Minogue siedziała przed nami i wci+/-ż wygrywała jakieP nagrody. Powiedziałem wtedy: "Hej, będziemy dziP często w telewizji w tle... to super." Nawet za miliony lat nie spodziewaliPmy się, że wygramy i nawet przez chwilę nie zastanawiałem się, co bym powiedział, gdybyPmy wygrali. Przecież startowaliPmy razem z Shakir+/- (o której, przy okazji, zawsze miałem dobre zdanie), i z Avril Lavigne, i z The Strokes... ile razy musieliPcie głosować?


Trudno jest mi uj+/-ć w słowa to uczucie, gdy usłyszeliPmy nazwę naszego zespołu. Ponieważ było to spore pomieszczenie występowało tam pewne opóżnienie i echo, więc moja dziewczyna odczytała werdykt z ruchu ust pani, która go ogłaszała, zanim ktokolwiek go usłyszał i moja mała powiedziała: "O cholera, wygraliPcie". Szczęka mi opadła a droga na scenę wydawała się być wiecznoPci+/-. UPcisnęliPmy sobie z Aaron`em dłonie w drodze, a jedyn+/- rzecz+/-, któr+/- miałem wtedy ochotę zrobić, to rozpłakać się. Przemowy Aarona i moja były bardzo zabawne. Nasze głosy się załamywały, nasze oczy wypełniały łzy, a nasze umysły byłe puste :) Nikt wczePniej nie dziękował fanom, a to wy sprawiliPcie, że się tam znaleĽliPmy, więc na pocz+/-tku podziękowałem fanom. GdzieP w moim malutkim móżdżku coP było nie tak, bo zastanawiaj+/-c się, czy powiedzieć "Chciałbym podziękować wszystkim moim fanom", czy też może "Chciałbym podziękować mojej dziewczynie", daj+/-c plamę wypaliłem "Chciałbym podziękować wszystkim moim dziewczynom!!!" Co za debil. Mówię wam, trochę to trwało, gdy próbowałem to naprawić :( W każdym razie to było niesamowite.


Dali nam szampana i mieliśmy 10 minut wolnego przed ponownym wyjściem na scenę i wreczeniem nagrody z tymi małymi bachorami :). Piliśmy może czasem, może cały czas. Nigdy nie piję ponieważ jestem chudy ale w tym przypadku zszedłem za kulisy zapominając że mam butelkę szampana w ręku ! Przysięgam że byłem w stanie oszołomienia, rozmarzenia, podniecenia nie od bąbelków... tylko dlatego że dotarło do mnie że spełniły się moje marzenia, co za uczucie.


Jejku, te głupie dziewczyny założyły sobie że się pocałują podczas wręczania nagrody. Aaron powiedział "Powiedzcie coś czaderskiego do mojego dziadka." Zamiast tego po prostu krzyknęły "Pier... twojego dziadka" czy coś w tym rodzaju po rosyjsku. Powiem tyle, że wycięli ten fragment. Kylie zdobyła tę nagrodę i było super że mogliśmy ją jej dać. Ponieważ wygraliśmy to udzielaliśmy mnóstwo wywiadów. Robiłem z siebie głupka ponieważ nadal byłem zdenerwowany. Pomyślałem że tych dwóch facetów z którymi przywitałem się przed gospodarzem The Fridge w MTV było z zespołu Kent. Powiedziałem coś w stylu "Hej, miło znów was widzieć... zdobyliście dzisiaj jakąś nagrodę?" A oni odpowiedzieli "Pracujemy w MTV durniu."


[...]Zajrzeliśmy na przyjęcie Eminema, akurat śpiewał z Marylin Mansonem...dziwny duet. Jak widzicie była to szalona noc pełna emocji i ogromnego, ogromnego sukcesu. Jesteśmy pierwszym zespołem z RCA który zdobył Europejską Nagrodę Muzyczną MTV. Jeszcze raz bardzo wam dziękuję, wiem że mocno na to zapracowaliście.


Następnego dnia mieliśmy kilka konferencji prasowych i wywiadów w Barcelonie i także w radio. Widzieliśmy występ Coldplay w tym samym klubie w którym Eminem miał wczoraj imprezę. [...]


Potem zrobiłem sobie małe wakacje i nie chciałem jechać nigdzie indziej jak tylko do Paryża. Spędziłem cztery wspaniałe dni na zwiedzaniu, jedzeniu [...] rejsie po Sekwanie, wizycie na wieży Eiffla i w Wersalu i w najbardziej zajebistych restauracjach. To było bardzo miłe.


Potem pojechaliśmy do Strasbourga na wielkie show radia NRJ, około 9 tys krzyczących Francuzek. Mieliśmy tymczasowych muzyków, basistę i perkusistę, z Anglii. Okazało się ze to naprawdę super goście i na pewno wezmę ich pod uwagę jak zaczniemy szukać kogoś na poważnie.


Tego dnia przyjechała moja mama z Niemiec z trójką moich młodszych braci, których nie widziałem od 8 czy 9 lat. Byli uroczy i podekscytowani tym że istnieję naprawdę, a nie jestem tylko kolesiem, którego widzą w TV, i który tak się składa że jest ich bratem. Mają 11 i 8 lat. [...]. Świetnie się z nimi bawiłem, fajnie było ich zobaczyć po tylu latach. Życie jest zbyt krótkie by gromadzić w sobie złość, żal, a ja mam zbyt wiele miłości do ofiarowania.


Występ złożony z jedynie dwóch piosenek był naprawdę zabawny. Tłum był bardzo entuzjastyczny. Dostałem białą bransoletkę taką jak ta którą noszę z tą różnicą że ktoś wyszył na niej czerwonego kokopelli. Teraz ją noszę. Dostałem też list od kota jednego z fanów adresowany do mojego kota Parigi !. Przypuszczam że kot tego fana też miał chorą łapę i "napisał" by powiedzieć że rozumie jak to jest nie mieć jednej łapy. Ten fan nawet posunął się do tego by dołączyć w liście atramentowy odcisk kociej łapy... to było naprawde urocze ale trochę dziwne. Po około godzinnej drzemce bardzo wcześnie wylecieliśmy do Londynu. Karima, nasza francuska fanka nr 1 i szefowa francuskiej streetteam była tam by nas odprowadzić i dać nam super prezenty, między innymi film video z wizyty mojej i Aarona w Paryżu który sama zrobiła...dzięki Karima !


LONDYN, Londyn, Londyn, czemu tu zawsze tak pada ? Czemu wszyscy wszędzie strajkują za każdym razem jak tutaj przyjeżdżam ? Tym razem nie ma ognia, strajku metra, ale pewnie będzie strajk na lotnisku, co nie pozwoli mi wrócić do domu. W sumie kocham Londyn deszczowy czy słoneczny, ze strajkami czy bez. Wypatrywałem mojego plakatu reklamowego Gap add we wszystkich tych miejscach o których mówiliście... na autobusie, na przystanku, na billboardzie, ale moment...co jest ? MOJE ciało ale zamiast mojej głowy głowa jakiegoś innego kolesia ?... w pewnym sensie dziwnie zabawne.


W każdym razie kolejne dwa dni trasy spędziliśmy w przeklętym Londynie występując, było to schrzanione, ale w sumie było to pozytywne doświadczenie. Graliśmy i byliśmy nominowani w show o nazwie Smash Hits Poll Party. Nigdy wczesniej o nim nie slyszałem. [...] Udzieliliśmy mnóstwo wywiadów, w Radio 1 i BBC, masa zdjęć, dużo pośpiechu i czekania. Dzień wcześniej powiedzieli nam że nie wygraliśmy a potem w dniu występu zmienili zdanie. Wygraliśmy w kategorii najlepszy zespół rockowy roku, ale odpowiednie było nie wręczać nagrody podczas show...bądź co bądź dziękowałem już wszystkim moim dziewczynom :). Więc nie najgorzej, dwie nagrody w ciągu dwóch tygodni dzięki wam ! Więc nawet jeśli czułem się trochę nie na miejscu na tym show, nadal pochlebia mi to że dostałem nagrodę w rywalizacji z takimi zespołami jak Linkin Park czy Nickelcrap... chodzi mi o Nickelback sorry. Więc to było fajne.


Tego wieczoru kończyliśmy trasę i zostaliśmy zaproszeni na kolację z naszym kumplem, księciem Azimem, synem sułtana Brunei. W życiu tak się nie uśmiałem jak na tej kolacji. Historie które opowiadał nam on i jego ekipa o tych wszystkich stukniętych artystach którzy przyjechali do Brunei na występy były odrażające. Bobby Brown wysiadający pijany z samolotu, Michael Jackson z 9-letnim chłopcem ubranym identycznie jak on, z maską na twarzy i jeżdżacy w kółko cały dzień tą samą kolejką. [...] Wszyscy umieraliśmy i płakaliśmy ze śmiechu. Super ludzie. Wow, ten kraj wygląda na zdumiewające miejsce, zwłaszcza te śmieszne otoczenie w którym dorastał książę...przynajmniej dwa lub trzy z każdego sportowego samochodu na świecie, kino, teatr, prywatny cyrk, tropikalne plaże, a nawet Mc Donald ! Mc Donald naprawdę jest wszędzie.


Teraz jestem w samolocie, lecę do domu. Żadnych horrorów podczas lotu tym razem, mamy przerwę. Powoli nadchodzą święta...może trochę pojeżdżę na nartach. Zamierzam nagrać tę tajemniczą piosenkę do tego tajemniczego filmu, pisać teksty i nagrywać nasz następny album z panem A. Następny rok będzie dla nas jeszcze bardziej zadziwiający, czuję to. Przebyliśmy długą drogę w ciągu tego roku, dzięki wsparciu naszych fanów będziemy rozwijać się jeszcze szybciej. Aaron i ja mamy dla was mały świąteczny prezent. Wyślę go wam niebawem. Pewnie wpadnę jeszcze przed końcem roku powiedzieć cześć, ale życzę wszystkim wesołych świąt i dużo miłości ! Jeszcze raz dzięki za nagrody i zajebiście niesamowity rok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Z ogromną ilością nagród,


The Sultan of Toomuchcry